Ana sayfa Muhasebe Devlet tarafından el konulan şirketlerdeki çalışanların tazminat hakları saklı mıdır?

Devlet tarafından el konulan şirketlerdeki çalışanların tazminat hakları saklı mıdır?

424
0

15 Temmuz olayları sonrası devlet tarafından iş yerleri alınan şahısların yanlarında çalışan personellerin tazminat durumu nedir? Bu çalışanlara Kıdem ,ihbar tazminatlarının ödenmesi gerekiyor mu?

 

İşçilerin Fetö/PYD terör suçu ile ya da başkaca yasal bir nedenle işten alıkonulmaları söz konusu değil ise işten çıkarılmaları halinde tazminat hakları bulunmaktadır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kıdem tazminatına gelir vergisi kesintisi uygulanmayacak!

 

Mahkeme kararına istinaden 2 yıl sonra ödenen kıdem tazminatı gider yazılabilir mi?

 

İşçinin ücretsiz izinde olduğu süreler kıdem tazminatı hesabında dikkate alınır mı?

 

Fazla ödenen kıdem tazminatından gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here