Ana Sayfa Vergi Sigorta acentelerinin aldığı ürünü iade etmesi için geçici KDV mükellefiyeti açması ve...

  Sigorta acentelerinin aldığı ürünü iade etmesi için geçici KDV mükellefiyeti açması ve iade faturası düzenlemesi gerekir.

  11
  0

  Sigorta acenteliği yapan ve KDV mükellefiyeti bulunmayan mükellefim, satın aldığı yazıcı kartuşlarını iade etmek istiyor. Ne tür evrak düzenlememiz gerekir ve KDV yönünden uygulama nasıl olmalı?

  Fatura düzenlenecek Faturada KDV hesaplanacak. Geçici olarak KDV mükellefiyeti tesis ettirecek. KDV beyannamesi verildikten sonra KDV mükellefiyeti kapatılacaktır.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞirkete alınan motorlu karavanın harcamalarını gider yazabilir miyiz?
  Sonraki İçerikSGDP’ye tabi olanlar 14857’den yararlanabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz