Ana Sayfa Muhasebe Şirkete alınan motorlu karavanın harcamalarını gider yazabilir miyiz?

  Şirkete alınan motorlu karavanın harcamalarını gider yazabilir miyiz?

  5
  0

  Kurumlar vergisi mükellefiyiz. Faaliyet kodumuz su ve içecek toptan ticaretidir. Firmamıza motorlu karavan alındı aktife kaydedip amortisman ayırabilir miyiz?

  Alınan karavan şirketin faaliyet gösterdiği işte kullanılacaksa yani ticari kazancın elde edilmesi için kullanılacaksa aktife alınır. Ticari kazancın elde edilmesi ile ilgili olmayanlar ile ilgili harcamalar vergi matrahının tespitinde gider olarak indirim konusu yapılamaz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİnternet üzerinden alınan sosyal medya reklam hizmetine KDV ve Stopaj olacak mı?
  Sonraki İçerikSigorta acentelerinin aldığı ürünü iade etmesi için geçici KDV mükellefiyeti açması ve iade faturası düzenlemesi gerekir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz