Ana Sayfa SGK İnşaat işlerinde fark işçilik hesabında hangi yılın birim fiyatı dikkate alınacaktır?

  İnşaat işlerinde fark işçilik hesabında hangi yılın birim fiyatı dikkate alınacaktır?

  37
  0

  Ağustos 2022’de başladığımız inşaatımız aralıkta bitiyor fark işçilik hesaplarken hangi yılın birim fiyatlarını dikkate alacağız?

  SGK asgari işçilik uygulamasında; Başladığı yıl içinde bitirilmiş olan inşaatın maliyetinin hesaplanmasında o yıl için tespit edilen, başladığı yıldan sonraki yıllarda bitirilmiş inşaatın maliyetinin hesabında ise bitirildiği yıldan önceki yıla ait birim maliyet bedelinin esas alınmaktadır.

  2023 Aralık ayında biten inşaatlar için yapılacak asgari işçilik hesabında 2022 yılının birim fiyatları dikkate alınacaktır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikCari hesap adat faizi ile ilgili kv ve KDV açısından kanun maddesini paylaşabilir misiniz?
  Sonraki İçerikGoogle ve Facebook reklamlarına karşılık yurt dışından gelen faturaların Türkiye’deki vergi hesabı nasıl olacak?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz