Ana Sayfa SGK 2023 Yılı içinde 5 kişiyi aşanlar 2024 Ocak ayında zorunlu BES primi...

  2023 Yılı içinde 5 kişiyi aşanlar 2024 Ocak ayında zorunlu BES primi ödemek zorundadır

  36
  0

  Bir iş yeri otomatik bes sistemine geçmesi beş işçi ile zorunlu mu yoksa beş işçiden fazla olması durumunda mı bes sistemine geçirmeliyiz?

  Çalışan sayısı beş ve üzerinde ise takip eden yılbaşından itibaren BES kapsamındadır. Bu kapsamda 2023 yılında yıl içinde herhangi bir tarihte 5 kişi ve üzerinde oldu ise 2024 Ocak itibarıyla zorunlu BES primi ödenmesi gerekiyor. Çalışanlar isterse sigorta firmasını arayıp hemen iptal ettirebilirler.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSeyahat acentesi belgesinin devrinde KDV oranı nedir?
  Sonraki İçerikAdi ortaklık şeklinde faaliyet gösteren SMMM’lerin bu süreleri YMM girme süresinden sayılır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz