Ana sayfa Muhasebe Kurumlar vergisi matrah artırımını KKEG mi yazacağız?

Kurumlar vergisi matrah artırımını KKEG mi yazacağız?

1708
0

 7143 Sayılı yapılandırma ile KDV ve Kurumlar Matrah artırımının muhasebe kayıtları 689 KKEG gider olarak mı kayıt edilecek? Eğer yanıt evet ise bu kaydı 1 Ekim olarak yapıp geçici de dikkate alabilir miyiz?

689 KKEG gider olarak kayıt edilecek. Kaydı 1 Ekim olarak yapabilirsiniz.

 

 

 

 

/>

Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kurumlar Vergisi Matrah artırımı yaptığımız yılın Kurumlar beyannamesi için düzeltme beyannamesi verebilir miyiz?

 

Matrah artırımını geçici vergi beyannamesinde bildirmedik. Sonraki dönem geçici vergide gösterebilir miyiz?

 

2017 senesine ait 2018’de sonuçlanan denetleme için 7143 sayılı kanuna göre geçmişe dönük matrah artırımında bulunabilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here