Ana Sayfa Vergi Mali Müşavir envanterdeki mobilyasını satması halinde e-SMM’de stopaj hesaplayacak mı?

  Mali Müşavir envanterdeki mobilyasını satması halinde e-SMM’de stopaj hesaplayacak mı?

  2
  0

  SMMM olarak aktifimde kayıtlı mobilyamı satacağım. Alıcı Ltd.Şti. Makbuz düzenlerken stopaj uygulamak zorunda mıyız? Stopajsız kesebilir miyim?

  Gelir Vergisi stopajı mesleki faaliyet için hesaplanır. Yapılan iş mesleki faaliyet değil, ATİK satışıdır. Gelir stopajı HESAPLANMAZ. Makbuzda sadece KDV hesaplanır.

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGayrimenkulün türüne göre uygulanacak KDV Oranı nedir?
  Sonraki İçerik5 yıllık kira müddeti dolduktan sonra yeni kira sözleşmesi düzenlediğimizde damga vergisi ödenir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz