Ana sayfa Çalışma Hayatı İşten Çıkarılan İşçinin Dava Açma Süresi Ne Kadardır?

  İşten Çıkarılan İşçinin Dava Açma Süresi Ne Kadardır?

  3927
  2

  İş sözleşmesi feshedilen işçi, fesih bildiriminde sebep gösterilmediği veya gösterilen sebebin geçerli bir sebep olmadığı iddiası ile fesih bildiriminin tebliği tarihinden itibaren 1 ay içinde iş mahkemesinde dava açabilir.

  Kaynak: İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  2 YORUMLAR

  1. Beni işten çıkardılar ve bana şu an paramız yok tazminatını vericegiz dediler ve bende tmm dedim üstünden 7 8 ay geçti halen vermediler. Ne yapmalıyım

   • Çalıştığınız İşyerine ihtar çekebilir veya direkt arabulucuya başvurup alacaklarınızı faizi ile birlikte talep edebilirsiniz.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here