Ana sayfa Muhasebe Yönetim kurulu kararı ile Huzur hakkı tutarını artırabilir miyiz?

Yönetim kurulu kararı ile Huzur hakkı tutarını artırabilir miyiz?

1488
0

Yönetim Kurulu üyelerimize genel kurul kararıyla taksimi kendilerine ait olmak üzere huzur hakkı ödemesi yapmaktayız. Ödemekte olduğumuz bu tutarı arttırmak istiyoruz. Yönetim kurulu kararıyla huzur hakkı tutarını arttırabilir miyiz?
Bu karar noter tasdikine tabii midir?

 

Huzur hakkının verilmesi ve miktarı genel kurulun uhdesindedir. Bu nedenle genel kurulun kararı ile miktar artırımı yapılabilir.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Huzur hakkına ilişkin genel kurul kararı tescile tabi midir?

 

 

Site yöneticisine ödenen huzur hakkı ücret bordrosuna dâhil edilir mi?

 

 

 

Huzur hakkı için genel kurul kararı gerekli mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here