Ana sayfa Muhasebe Site yöneticisine ödenen huzur hakkı ücret bordrosuna dâhil edilir mi?

Site yöneticisine ödenen huzur hakkı ücret bordrosuna dâhil edilir mi?

751
0

 

Bir işyerinde iş akdine tabi çalışırken, 2019 yılında ikamet ettiği sitenin yönetim kurulu başkanı, üyesi veya denetim kurulu üyesi olarak; aylık 1.000 TL huzur hakkı alan kişi aynı zamanda 200 TL/ay site aidatı ödemektedir. Ocak 2019 aylık muhtasar bildirimi nasıl olmalıdır?

 

Aidat ile huzur hakkının mukayesesi olmaz. Huzur hakkı için bordro düzenlenir. Aidat ödemesi ise siteye yapılır. Huzur hakkından aidat indirilerek bordro yapılmaz.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Huzur hakkı alan kişiler gelir vergisi beyannamesi vermek zorunda mı?

 

 

 

Huzur hakkına ilişkin genel kurul kararı tescile tabi midir?

 

 

Emekli şirket ortağına yapılan huzur hakkı ödemesinden SGK primi kesilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here