Ana sayfa Muhasebe Serbest meslek mensupları bir işverene bağlı olarak çalışabilir mi?

  Serbest meslek mensupları bir işverene bağlı olarak çalışabilir mi?

  49
  0

  Eşime ait olan firmalardan birinde pazarlama alanında tam günlük destek vermemi istiyorlar. Kendi adıma SGK girişi yapmamda herhangi bir sıkıntı var mı?

  Serbest çalışan meslek mensupları bir işverene bağlı olarak hiçbir unvan ve konumda çalışamazlar.

  Mali müşavirlik anonim şirketi sahibiyim. Başka bir yerde sigortalı olarak gözükebilir miyim?

  Tüzel kişilik olan A.Ş in sahibi olunmaz. A.Ş de hissedar veya ortağı olunur.

  Bahsettiğiniz Mesleki A. Ş de imza yetkiliyseniz başka bir işverende bağımlı olarak hangi unvan ve konumda olursa olsun ücretli olarak çalışamazsınız.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here