Ana Sayfa Çalışma Hayatı Hafta içinde 1 gün çalışmayan kişiye hafta tatili ücreti ödenir mi?

  Hafta içinde 1 gün çalışmayan kişiye hafta tatili ücreti ödenir mi?

  1
  0

  Hafta içi 5 günde 45 saatlik çalışma süresini tamamlayan bir işyerinde, personel bir gün devamsızlık yaptığında 9 saatlik mi kesinti yapmak gerekir 7,5 saat mi?

  Kesinti yapılmaz sadece hafta tatiline hak kazanamaz o da 7,5 saattir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGanyan bayi işleten mükellef TJK tarafından yapılan stopaj kesintisini geçici vergi beyannamesinde bildirebilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz