Ana Sayfa Vergi Ganyan bayi işleten mükellef TJK tarafından yapılan stopaj kesintisini geçici vergi beyannamesinde...

  Ganyan bayi işleten mükellef TJK tarafından yapılan stopaj kesintisini geçici vergi beyannamesinde bildirebilir mi?

  2
  0

  Ganyan bayi işleten mükellefim için TJK tarafından yapılan stopaj kesintisini geçici vergi beyannamesinde nasıl göstereceğim ve muhtasar beyannamede de gösterecek miyim?

  Farklı faaliyetleri de olduğundan KDV mükellefiyeti açık at yarışı ile ilgili giderlerin KDV’sini de indirebilir miyiz? konu ile ilgili bilgilendirme yapar mısınız?

  Kesintiyi yapan TJK olduğu içim Muhtasarda o beyan eder. Siz beyan etmeyeceksiniz.

  Faaliyet ile ilgili alınan mal ve hizmetler için ödenen KDV’si indirilir.

  Geçici vergi beyannamesin de vergi bildirimi bölümünde mahsup edilecek tevkifat tutarı satırında indirilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikLimited veya anonim şirketlerde kar dağıtımı için genel kurul kararı gerekir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz