Ana Sayfa TTK Limited veya anonim şirketlerde kar dağıtımı için genel kurul kararı gerekir mi?

  Limited veya anonim şirketlerde kar dağıtımı için genel kurul kararı gerekir mi?

  1
  0

  Limited veya anonim şirketlerde kar dağıtımı yapılmasına ilişkin genel kurul kararının tescil ve ilan ettirilmesi gerekli midir? Yoksa noterden bir suret alınarak ticaret sicilindeki dosyaya koyulması yeterli midir? Yoksa tüm bunların yapılmasına gerek bulunmamakta mıdır?

  Şirketlerde kar dağıtımı genel Kurulda alınacak karar ile yapılır. Genel kurul kararı olmadan kar dağıtılamaz. Genel kurul kararları Mutlaka Ticaret Sicilinde tescil ve ilan ettirilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSerbest meslek mükellefi envanterindeki aracı enflasyon düzeltmesine tabi tutabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz