Ana Sayfa SGK Birden fazla şirkette ortak ve müdür olunabilir mi?

  Birden fazla şirkette ortak ve müdür olunabilir mi?

  1
  0

  SGK’lı olarak çalışan biri, çalıştığı firmadan farklı bir anonim şirkette yönetim kurul üyesi ve bunun yanında yine farklı bir şirkette müdür olabilir mi?

  Bu işlemler için yasal bir engel bulunmamaktadır. Bir kişi birden fazla şirkette; pay sahibi, müdür veya yönetim kurulu üyesi olabilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2023 Yılında brüt satış gelirleri 3 Milyon TL ve üzerindeki mükellefler 1 Temmuz 2024 tarihine kadar e-fatura geçmek zorundadır

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz