Ana sayfa Çalışma Hayatı Mayıs ve haziran ayında ücretsiz izinde olan emekli personellerin SGK eksik gün...

Mayıs ve haziran ayında ücretsiz izinde olan emekli personellerin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır?

Mayıs ve haziran ayında ücretsiz izinde olan emekli personellerin SGK eksik gün bildirim kodu ne olmalıdır? Kıdem tazminatı tavanı neye göre belirlenir? Feshin gerçekleştiği tarihteki kıdem tazminatı tavanı

29
0

İşyerimizde çalışan emekli personellerimiz mayıs ve haziran ayı boyunca salgın nedeniyle faaliyet kısmen durması ve bu çalışanlara hiç görev verilmediğinde çalışmadılar. KÇÖ ve diğer ödeneklerden de yararlanmadılar. Ücretsiz izine gönderildiler. Resmî Tatillerin de çok olduğu Mayıs ve haziran ayı döneminde Bildirgemiz 0 (sıfır) olabilir mi ve EGN kodu ne olmalıdır?

10 genel hayatı etkileyen nedenleri seçip bildirgenizi düzenleyebilirsiniz.

Bir çalışanımız 20/06/2020 tarihinde ihbar süresinde çalışmaya başlayacak. İhbar süresi 20/08/2020’de bitecek. Kıdem tazminatı verirken tavanı 20/06/2020 tarihinde geçerli tutar üzerinden mi yoksa 01/07/2020 tarihinde güncellenecek tutar üzerinden mi hesaplamalıyız?

Feshin gerçekleştiği tarihteki kıdem tazminatı tavanı esas alınmalıdır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Kısa çalışma ödeneği alan bir personel kendi isteği ile ücretsiz izin kullanabilir mi?

Kısa çalışma ödeneği biten personel için nakdi ücretsiz izin desteğine başvuru yapabilir miyiz?

Kısa çalışma ve nakdi ücretsiz izin desteğinden ne zamana kadar faydalanabiliriz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here