Ana sayfa Muhasebe Mali müşavirler bir derneğe üye olabilir mi?

  Mali müşavirler bir derneğe üye olabilir mi?

  Mali müşavirler bir derneğe üye olabiliyor mu?

  45
  0

  20 senedir Mali işer departmanlarında çeşitli pozisyonlarda çalıştım, yönetici olarak da bulundum. 2009 yılından itibaren SMMM ruhsatım da var ancak çalıştığım tüm şirketlerde tam tasdik sözleşmesi olduğundan YMM şifresi ile beyanname verdim. Ancak şu anda bulunduğum şirkette ilk defa ruhsatımı kullanacağım ve bağımlı olarak çalışacağım. Bu konuda risklerim nedir?

  Meslek mensuplarının sorumlulukları VUK mükerrer 227. maddede ve Vergi Beyannamelerinin Serbest Muhasebeci ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerce İmzalanması Hakkında Genel Tebliğ Sıra No: 4 Resmi Gazete Tarih: 29.06.1997 Cuma – Sayı:23034 (Asıl) Tebliği de belirtilmiştir.

  Kanun maddesini ve tebliği inceleyiniz.

  SMMM olarak bir derneğe üye ve bu derneğin yönetim kurulunda görev alabiliyor muyuz? Ayrıca bu derneğin beyannamelerini de verebiliyor muyuz?

  Üye olabilirsiniz beyannamelerini GİB den aracılık sözleşmesi yaparak gönderebilirsiniz.

  Asgari tarifeden serbest meslek makbuzu düzenleyeceksiniz.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here