Ana Sayfa Muhasebe Tek ortaklı A.Ş.’nin ortağının şirkete olan borcu için adatlandırma yapılacak mı?

  Tek ortaklı A.Ş.’nin ortağının şirkete olan borcu için adatlandırma yapılacak mı?

  8
  0

  Şirketimiz tek ortaklı bir A.Ş. olup ortaklardan alacaklar hesabı bakiye vermektedir. Tek ortaklı olunca kurumlar vergisi ve donem sonunda adatlandırma yapılmalı mıdır?

  100-131-231 Hesaplar için ADAT hesaplaması yapılır . Ortağın TEK veya BİRDEN fazla olmasının önemi yoktur. Hukuki olarak şirket tüzel kişiliği ayrıdır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSGDP’ye tabi olanlar 14857’den yararlanabilir mi?
  Sonraki İçerik1 Yıl önce alınan arsanın satışında oluşan kazancın vergisi ne zaman ödenir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz