Ana sayfa Muhasebe İşletme esasına tabi olan mükellef internetten satış yapmaya başlarsa e-arşiv faturaya geçmek...

İşletme esasına tabi olan mükellef internetten satış yapmaya başlarsa e-arşiv faturaya geçmek zorunda mı?

653
0

İşletme hesabına tabi mükellef 2019 yılında internet üzerinden satış yapmaya başlayacaktır. E-arşive geçme zorunluluğu var mıdır? İnternet satışlarında e-arşive geçmek ciroya mı bağlıdır?

 

İşletme defteri turanlar e-arşiv fatura kullanmaz. E-fatura kullanan ve yıllık brüt satışı 5 milyon olan bilanço esasındaki mükellefler e arşiv fatura kullanır.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-Arşiv faturası iptal edilebilir mi?

 

İsteğe bağlı olarak e-arşiv faturaya geçilebilir mi?

 

İnternet satışı olmayanların E-arşiv fatura zorunluluğu var mıdır?

 

E-fatura yerine yanlışlıkla e-arşiv düzenledim. Nasıl düzeltme yapacağım?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here