Ana sayfa Muhasebe İnternet satışı olmayanların E-arşiv fatura zorunluluğu var mıdır?

İnternet satışı olmayanların E-arşiv fatura zorunluluğu var mıdır?

482
0

Firmamız E-defter ve E-fatura mükellefidir. Ciromuz 2018’de 89 milyon yani 5 milyonu geçti. İnternet satışımız yok. E-Arşiv faturasına geçme zorunluluğumuz var mıdır? Yoksa 01.07/2019 tarihinde mi geçeceğiz?

İnternet satışı olmayanlar e arşiv zorunluluğu yoktur. 1/07/2019 tarihi taslak tebliğde vardır. Tebliği yayımlanmadan geçerliliği olmaz.

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-fatura yerine yanlışlıkla e-arşiv düzenledim. Nasıl düzeltme yapacağım?

 

E-Faturaya geçiş zorunluluğu olanlar E-Arşiv fatura kullanmak zorunda mıdır?

 

E-arşiv faturaya isteğe bağlı olarak geçilebilir mi?

 

Geçmiş tarihli e-arşiv fatura düzenleyebilir miyiz?

 

50.000 TL’lik günlük fatura düzenlersem E-Arşiv faturaya geçmek zorunda mıyım?

 

2019 Yılında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Uygulamalarına Başlama Tarihleri

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here