Ana sayfa Muhasebe E-Faturaya geçiş zorunluluğu olanlar E-Arşiv fatura kullanmak zorunda mıdır?

E-Faturaya geçiş zorunluluğu olanlar E-Arşiv fatura kullanmak zorunda mıdır?

642
0

1 – 01/07/2019 İtıbari ile e-faturaya geçiş zorunluluğumuz bulunmaktadır. İnternet satışımız yoktur. e faturaya geçiş tarihimizde mecburi olarak e-arşiv faturaya da geçmek zorunda mıyız?

2 – E-fatura yada e-arşiv fatura mükellefi olmayanlar için; 2019 yılında KDV Dahil 50.000.-TL ve üzeri olan faturalar, hangi tarihten itibaren e-arşiv fatura olarak kesilmesi zorunludur?

1-İnternet satışı olmayan mükellefler e arşiv zorunluluğu yoktur.

2-Böyle bir uygulama yok TASLAK TEBLİĞİ henüz yayımlanmadı.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Akaryakıt istasyonlarında Yazar Kasa Pos sonradan toplu olarak E-Fatura’ya dönüştürülebilir mi?

 

Taslak olarak yayında olan Tebliğler ile, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-SMMM, E-Müstahsil Makbuzu uygulamalarına ilişkin karşılaştırmalı tablo – 19.12.2018

 

E-fatura taslağı oluşturamadığımız durumlarda matbuu fatura kesilebilir mi?

 

2019 Yılında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Uygulamalarına Başlama Tarihleri

 

E-Fatura, E-Defter zorunluluğuna ilişkin güncel hadler nedir?

 

Ortalama Döviz Kuru Programı

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here