Ana sayfa Muhasebe Genç girişimci istisnası alan kişi geçmiş yıl zararlarını beyannamesinde gösterebilir mi?

Genç girişimci istisnası alan kişi geçmiş yıl zararlarını beyannamesinde gösterebilir mi?

172
0

Genç girişimci istisnasından yararlanan mükellefim 2017 de 15.000 TL zarar etti. 2018 yılında da Genç girişimci istisna hakkı devam ediyor.
2018 gelir vergisinde mahsup edilecek geçmiş yıl zararları kısmına 2017 yılı için 15.000 TL zararı yazmalı mıyım?

Geçmiş yıl zararları 5 yıl içinde mahsup edilebilir. Elbette 2018 yılı zararını indirebilirsiniz.

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Bilanço usulüne göre defter tutan genç girişimciler, istisna kapsamında elde ettiği gelirleri beyannamede nasıl bildireceklerdir?

 

 

Genç girişimcilere tanınan vergi istisnası 2018 gelir vergisi beyannamesinde nasıl gösterilecek?

 

 

Genç girişimci BAĞ-KUR teşvikinden yaralanma şartları nelerdir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here