Ana sayfa Vergi Genç girişimcilere tanınan vergi istisnası 2018 gelir vergisi beyannamesinde nasıl gösterilecek?

Genç girişimcilere tanınan vergi istisnası 2018 gelir vergisi beyannamesinde nasıl gösterilecek?

1439
0

Genç girişimci istisnası gelir vergisi beyannamesinde nasıl gösterilecek?

Yıllık beyannamede yer alan BEYAN EDİLECEK GELİRLERDEN İNDİRİM kulakçığından genç girişimci satırına indirim yazılacaktır. GİB beyanname düzenleme rehberini inceleyiniz.

http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/2019_TicariKazancRehberi.pdf

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Genç girişimci BAĞ-KUR teşvikinden yaralanma şartları nelerdir?

 

 

 

Genç girişimci istisnasından basit usulde işe başlayanlar yararlanabilir mi?

 

 

 

Daha önce Bağ-Kur kaydı olmayan SSK’lı çalışan genç işyeri açması durumunda Bağ-Kur genç girişimci teşvikinden faydalanabilir mi?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here