Ana sayfa Muhasebe Firmalar ek faaliyet kodu olarak serbest meslek faaliyetini ekletirse bu faaliyeti için...

Firmalar ek faaliyet kodu olarak serbest meslek faaliyetini ekletirse bu faaliyeti için serbest meslek makbuzu mu düzenler?

200
0

Mevcut LTD şirketimize faaliyet alanı olarak Gayrimenkul Emlak Danışmanlığı ve Ekspertiz faaliyetleri eklemek istiyoruz. Ekspertiz işlemleri normal olarak SM Faaliyet alanına girmektedir. Bu durumda SM Makbuzu mu düzenleyeceğiz? Veya Şirket faturası mı düzenleyeceğiz? Veya bu faaliyeti SM Erbabı faaliyeti olarak ayrımı değerlendireceğiz?

Şirketlerin elde ettiği kazanç ne iş yaparsa yapsın TİCARİ kazançtır. Fatura düzenlenir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here