Ana sayfa Muhasebe Emekli olup çalışanlar kendi isteği ile işten ayrılırsa Kıdem Tazminatı alabilir mi?

Emekli olup çalışanlar kendi isteği ile işten ayrılırsa Kıdem Tazminatı alabilir mi?

736
0

2006 Yılında emekli olmuş ve 2006 yılından bu yana SGDP ile çalışmakta olan biri işyerinden kendi isteği ile ayrılsa kıdem tazminatı alabilir mi?

İşyerinden kendi isteği ile ayrılan çalışana belli şartlar yerine gelmişse kıdem ödenir. Bunlar; kadın ise evlendiği tarihten itibaren bir yıl içinde kişi emekli olacaksa (ki sizin bahsettiğiniz kişi emekli yeniden emeklilik hesaplamasını yaptırıyor ise) 15 yıl 3600 günle sayılmaktadır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciye Kıdem Tazminatı Taksitle Ödenir mi?

 

 

Fazla ödenen kıdem tazminatından gelir vergisi kesintisi yapılır mı?

 

 

 

Kıdem tazminatı hangi tarihteki ücret üzerinden hesaplanır?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here