Ana sayfa Vergi E-fatura ve diğer uygulamalara geçiş hadleri açısından GV mükellefinin kendi gayrisafi iş...

E-fatura ve diğer uygulamalara geçiş hadleri açısından GV mükellefinin kendi gayrisafi iş hasılatı ile adi ortaklıktan elde edilen gelir toplamı birlikte değerlendirilebilir mi?

468
0

İlgili Tebliğ kapsamında geçiş zorunluluğu belirlenirken şahsi işletme ve Adi ortaklıktan elde edilen gelirler ayrı ayrı değerlendirilir.

 


Kaynak: ebelge.gib.gov.tr
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here