Ana Sayfa Vergi Türkiye merkezli firmamıza ait yazılım altyapısı ve mobil uygulama ile ABD’de faaliyet...

  Türkiye merkezli firmamıza ait yazılım altyapısı ve mobil uygulama ile ABD’de faaliyet gösterecek firmanın gelir nerede vergilendirilecek?

  1
  0

  Türkiye merkezli firmamıza ait yazılım altyapısı ve mobil uygulama ile ABD’de faaliyet göstermek isteyen firmamız için nasıl bir yol izlemeliyiz?

  Türkiye’de faaliyet de bulunan Tam ve Dar mükellefler Türk vergi sistemine göre vergilendirilir. Yabancı ülkelerde faaliyet de bulunak firmalar ise ilgili ülke vergi rejimine tabidir. merkezi Yurtdışında olan firmalar Türkiye de elde ettikleri kazançlar için Dar mükellef olarak vergilendirilir. Bahsettiğiniz ticari faaliyet konusunda bilgi sahibi olmadığımız için yorum yapamıyoruz. GİB dan özelge almanız öneririz.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikDiş laboratuvarlarının diş imalatında KDV oranı ne olacaktır?
  Sonraki İçerik2023 Yılında brüt satış gelirleri 3 Milyon TL ve üzerindeki mükellefler 1 Temmuz 2024 tarihine kadar e-fatura geçmek zorundadır

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz