Ana sayfa Muhasebe E- defteri gönderilmiş ayın kayıtlarına girmesi gereken alış, satış faturaları, banka hareketleri...

E- defteri gönderilmiş ayın kayıtlarına girmesi gereken alış, satış faturaları, banka hareketleri girilmemişse ne yapmalıyız?

102
0
E- defteri gönderilmiş ayın kayıtlarına girmesi gereken alış, satış faturaları, banka hareketleri girilmemişse ne yapmalıyız?

Yasal yükleme süresi geçen e-Defterde; alış/satış faturalarının kaydının unutulması,  mükerrer veya yanlış yevmiye kaydı vb. olduğunun fark edilmesi durumunda ne yapılması gerekmektedir?

Muhasebe Sistemi Uygulama Genel Tebliğlerinde yapılan açıklamalar çerçevesinde; mükellef tarafından izleyen ay/aylarda yapılacak ters, yeni veya düzeltme kaydıyla düzeltilmesi gerekmektedir.

 


Kaynak: GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-Defter süresinden sonra verilirse geçerli midir?

E-defterde kebir hesabı bazında hareket gören hesaba sonraki dönemlerde alt hesap açabilir miyiz?

Defter-beyan kullananlar e-defterlerde olduğu gibi berat oluşturacak mı?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here