Ana sayfa Muhasebe Defter-beyan kullananlar e-defterlerde olduğu gibi berat oluşturacak mı?

Defter-beyan kullananlar e-defterlerde olduğu gibi berat oluşturacak mı?

295
0
Defter-beyan kullananlar e-defterlerde olduğu gibi berat oluşturacak mı?

Defter-beyan sisteminden kullanan Serbest Meslek Erbapları, E-Defter gibi Berat e-defter beratı oluşturacak mı?

Serbest meslek erbabı Defter beyan sisteminde defterlerini tutuyor. Diğer mükellefler ise; mükellefiyet durumlarına göre kağıt veya elektronik ortamda defterlerini tutuyor.
Bu kapsamda, serbest meslek erbaplarında defter beyan sisteminde berat gibi bir durum söz konusu değildir. İlgili tebliğ kapsamında serbest meslek erbapları, kayıtlarını o dönem ilişkin verecekleri KDV beyanına kadar sisteme girmek durumundadırlar.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter beyan sistemine tabi olan mükellefler Berat gönderir mi?

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here