Ana sayfa Muhasebe İthalat dekontlarını e-deftere alınan hizmet faturası gibi girebilir miyiz?

İthalat dekontlarını e-deftere alınan hizmet faturası gibi girebilir miyiz?

299
0
İthalat dekontlarını e-deftere alınan hizmet faturası gibi girebilir miyiz?

E-defter mükellefiyiz. İthalat evrakları arasında ithalat dekontları geliyor. Bizde sisteme işlerken önce dekont modülü sonra hizmet faturası girmek zorunda kalıyoruz. Çünkü programımız maliyet dağılımını faturadan yapıyor.
Bu dekontları direkt alınan hizmet faturasından girsek e-defter için belge tipi kısmında sorun olur mu?
Dekontu alınan hizmet faturası gibi girersek bir sorun olur mu?

Elektronik defter kayıt sisteminde kılavuzlara göre; her bir fatura ayrı bir yevmiye maddesinde olacak şekilde kaydedilmesi gerekmektedir. Fatura başlığından yalnızca fatura kayıtları girilmelidir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

E-defter ve e-faturaya geçiş hadleri ve kıstasları nelerdir?

E-defterde Ücret bordrosu, KDV tahakkuk fişi ve benzeri belge işlerken belge numarasına ne girilecektir?

E-defterde kebir hesabı bazında hareket gören hesaba sonraki dönemlerde alt hesap açabilir miyiz?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here