Ana sayfa Vergi Defter Beyan Sistemi Üzerinden Adi Ortaklık Ortakları Gelir Geçici Vergi Beyannamesini Gönderebilecek...

Defter Beyan Sistemi Üzerinden Adi Ortaklık Ortakları Gelir Geçici Vergi Beyannamesini Gönderebilecek Midir?

554
0

Sistem Üzerinden Adi Ortaklık Ortakları Gelir Geçici Vergi Beyannamesini Gönderebilecek Midir?

Adi ortaklık ortaklarının “Geçici Vergi Beyannamesi” gönderebilmeleri için, öncelikle ortakların her birinin ayrı ayrı Defter-Beyan Sistemine başvuru yapması gerekmektedir. Beyanname gönderme yetkisi olan ortaklar, sözleşme yaparak veya kendi kullanıcı kodu ve şifreleriyle giriş yaparak beyannamelerini gönderebileceklerdir.

Beyanname gönderme yetkisi bulunmayan ortakların beyannameleri ise sözleşme yapmış olduğu meslek mensubu ya da meslek odası aracılığıyla gönderilebilecektir.

 

 

 


Kaynak:GİB
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Defter Beyan Sisteminde Muhtasar beyannamedeki hangi alanlar bir önceki dönemden otomatik olarak aktarılır?

 

 

Defter Beyan sistemi üzerinden muhtasar beyanı müşteri sayfasından gönderilebilir mi?

 

 

Defter beyan sistemine SM makbuzu girişi yaparken nihai tüketicinin TC numarası yazılmalı mıdır?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here