Ana sayfa Muhasebe Arabuluculuk belgesinde stopaj var mıdır?

Arabuluculuk belgesinde stopaj var mıdır?

3240
0

Arabuluculuk anlaşma belgelerinde tevkifat ve stopaj var mıdır? Kdv2 ve muhtasar beyannamesi ile nasıl beyan edeceğim? Muhasebe kayıtları nasıl olacak?

Arabulucu S.M.Erbabı ise Düzenleyeceği S.M.Makbuzunu vergi mükellefine düzenliyorsa % 20 GV stopajı ve % 18 KDV hesaplanır. Müşteri vergi mükellefi değilse sadece % 18 KDV hesaplanır.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

KDV dâhil belirlenen Serbest Meslek Makbuzu hesabı nasıldır?

 

 

 

Bedel almadığım ameliyat için Serbest Meslek Makbuzu kesmek zorunda mıyım?

 

 

 

E-serbest meslek makbuzuna geçmek zorunlu mudur?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here