Ana sayfa Vergi Yıl içerisinde firmamızda ayrılan ve daha sonra tekrar işe başlayan personelin gelir...

Yıl içerisinde firmamızda ayrılan ve daha sonra tekrar işe başlayan personelin gelir vergisi dilimi nasıl devam eder?

Yıl içerisinde firmamızda ayrılan ve daha sonra tekrar işe başlayan personelin gelir vergisi dilimi nasıl devam eder?

590
0

Yeni işe başlayan personellerden yıl içinde çalıştığı firmalardan kümülatif gelir vergisi matrahını belirten yazı istememiz ve bundan sonra bizdeki vergilendirmenin bu kümülatif gelir vergilerine devam etmemiz gerekiyor mu? Gerekmiyorsa yıl içinde daha önce bizde çalışan sonra ayrılan tekrar bizde biz de işe başlayan personellerin gelir vergisi kesintilerinde nasıl bir uygulama yapacağız?

2003 Yılında GVK 86/ Maddesinde değişiklik yapılarak KÜMÜLE VERGİ MATRAHI taşınması sona ermiştir.

Yıl içinde işveren değiştiren çalışanlar için vergi dilimi % 15 den başlar 86. madde gereği aynı yıl içinde birden fazla işverenden ücret alanlar yine 86. maddedeki şartlara göre Yıllık GV (ücret) beyannamesi verir.

Hesaplanan vergiden işverenler tarafından kesilen vergiler mahsup edilir. Yıl içinde aynı işverenden işten ayrılıp, tekrar aynı işverende başlaması halinde ise vergi matrahı (dilimi) kaldığı yerden devam edilir.


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Logomuhasebe karen ltd veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here