Ana sayfa Muhasebe Türkiye’de ikamet eden bağımsız olarak çalışan mali müşavirler yurtdışından faaliyette bulunabilir mi?

Türkiye’de ikamet eden bağımsız olarak çalışan mali müşavirler yurtdışından faaliyette bulunabilir mi?

Türkiye’de ikamet eden bağımsız olarak çalışan mali müşavirler yurtdışından faaliyette bulunabilir mi?

118
0

İstanbul’ da büro açarak meslek faaliyetimi yürütmek istiyorum. Büro faaliyetim devam ederken yurtdışında kalma süremde bir sınırlama var mıdır?

Türkiye de ikamet eden (1 yılda 6 aydan fazla ikamet) meslek mensupları yurt dışında da fiziken ve uzaktan faaliyette bulunabilirler.

Büromu şu an kayıtlı olan meslektaşımın bürosunun olduğu iş yerine taşımak istemekteyim. Aynı büro içinde iki mali müşavir çalışabilir mi?

Aynı büroda birden fazla meslek mensubu faaliyette bulunabilir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here