Ana sayfa Vergi Tek işverenden elde ettiğim ücretimi yıllık beyannamede bildirecek miyim?

Tek işverenden elde ettiğim ücretimi yıllık beyannamede bildirecek miyim?

320
0

2018 yılında ticari kazanç mükellefi olan ve aynı zamanda bir şirkette 4/a SGK’lı olarak çalışan bir kişinin çalıştığı yerden 2018 yılına ait kümülatif vergi matrahı 80.000 TL nin altındaysa herhangi bir beyana gerek var mıdır?

80.000 TL nin üzerindeyse ve tek işyeri ise gelir vergisi dilimlerinden kaynaklanan farkın beyanını yapılması gerekli midir?

 

Tek işverenden alınan ücretin tutarı ne olursa olsun yıllık beyannamede ücret geliri beyan edilmez.

 

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

 

Diğer ücret nedir, Diğer ücret geliri elde edenler beyanname vermeli midir?

 

 

 

İki ayrı işyerinden ücret alıyorum. Gelir Vergisi beyannamesi vermek zorunda mıyım?

 

 

Vergi kesintisine tabi olan ücret gelirinde beyan sınırı nedir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here