Ana sayfa SGK SSK Teşviklerinden Yararlanmama Cezaları Hafifletiliyor!

  SSK Teşviklerinden Yararlanmama Cezaları Hafifletiliyor!

  1237
  0

  YENİ TORBA YASA İLE SSK TEŞVİKLERİNDEN YARARLANILMASINI ENGELLEYEN TESPİTLERİN CEZASI HAFİFLETİLECEK!
  Mevcut uygulamada; mahkeme kararıyla veya yapılan kontrol ve denetimlerde çalıştırılanların sigortalı olarak bildirilmediği veya bildirilen kişilerin fiilen çalışmadığının tespit edilmesi halinde SSK Teşviklerinden 1 yıl boyunca yararlanılamıyordu.

  Mecliste görüşülmesine devam edilen yeni torba yasa ile; mahkeme kararıyla veya yapılan kontrol ve denetimlerde çalıştırılanların sigortalı olarak bildirilmediği veya bildirilen kişilerin fiilen çalışmadığının tespit edilmesi halinde ilk tespitte 1 ay, ilk tespit tarihinden itibaren 3 yıl içinde tekrar eden her tespit için de bir yıl süreyle işletme, sigorta primi teşvik, destek ve indirimlerden yararlanamayacak. 

  Yapılacak düzenleme ile ilk tespit için mahrum bırakma süresi 1 yıl değil 1 ay olarak değiştirilecektir.

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here