Ana sayfa Muhasebe Şirket taşınmazlarına vergi dairesi tarafından konulan haciz tutarı ödendiğinde haciz işlemi kaldırılır...

  Şirket taşınmazlarına vergi dairesi tarafından konulan haciz tutarı ödendiğinde haciz işlemi kaldırılır mı?

  Tahsil ve Tarh zaman aşımı kaç yıldır?

  60
  0

  Şirketimizin vergi borcu 42.000 TL’dir. Şirketimizn aracına vergi borcundan dolayı haciz uygulanmıştır. Haciz uygulanan vergi tutarı 7.800 TL’dir. Araç üzerinde bulunan 7.800 TL’lik vergi borcunu ödediğimizde araç üzerindeki haciz kalkar mı?

  Borcun tamamı ödenmesi halinde haciz kaldırılır.

  Vergi dairesi zaman aşımı 5 yıldır. 2015-2020 örneğin-2017 yılında ticari davası var mükellefin ve mahkeme davaları zamanaşımını durur mu?

  Tarh ve Tahsil zaman aşımı 5 yıldır.

  İhtilaflı işlemlerde zaman aşımı durur. (6183 sayılı Kanun 103104. maddeler)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here