Şirket ortağının sağlık harcamaları şirkete gider yazılabilir mi?

Şirket ortağının sağlık harcamaları şirkete gider yazılabilir mi?

481
0
PAYLAŞ

…şirket ortakları kendi adına yaptıkları sağlık harcamalarını (diş, protez, genel muayene vb.) gider gösterebilir mi?

…şirket çalıştırmış olduğu işçileri için yapılan sağlık harcamalarını (diş, protez, genel muayene vb.) gider gösterebilir mi?
(06.12.2018)

1-Şirket ortağı Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi vermesi hallerinde (Ticari, GMSİ, MSİ gibi) GVK 89. madde de belirtilen koşullarda GV matrahından indirir.

2-Çalışanların sağlık harcamaları gider olarak deftere kayıt edilir.

 


Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

Sağlık harcamaları 2017 yılında 140 Milyar 647 Milyon TL olarak gerçekleşti.

 

2018-9 ayda Ülkelerin Toplam Sağlık Harcamaları $ 6,438,109,639

 

Sağlık harcamaları ile ilgili göstergeler

 

Bağış Olarak İnşa Edilen Okul İçin Yapılan Harcamalar Gider Kaydedilebilir mi?

 

Genel Sağlık Sigortası hakkında bilmeniz gerekenler…

 

2018 Bütçe Tasarısında Sağlık İçin Ne Kadar Kaynak Ayrıldı?

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK