Ana sayfa Muhasebe İmza yetkisi olmayan A.Ş. Yönetim kurulu üyesinin vergi dairesi borçlarından sorumluluğu var...

İmza yetkisi olmayan A.Ş. Yönetim kurulu üyesinin vergi dairesi borçlarından sorumluluğu var mıdır?

1019
0

2014 yılında kapanan Anonim şirket yönetim kurulu üyesine vergi dairesi banka hesaplarına haciz işlemi başlatmıştır. Yönetim Kurulu üyesinin imza yetkisi yoktur. Yönetim Kurulu Üyesinin itiraz hakkı var mıdır? Ya da hakları nelerdir?
(17.12.2018)

Haciz işlemi Ödeme emri kesinleşmesi sonucu yapılan işlemdir. YK üyesine Ödeme emri tebliğ edilmeden Haciz yapılmış ise Vergi mahkemesine dava açılabilir.

 


Kaynak:GİB
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu Üyelerinin Yetki Devri İle Vergisel Sorumluluktan Kurtulması

 

Vasiyet bırakarak vefat eden yönetim kurulu üyesini Y.K.’da kim temsil edecektir?

 

A.Ş. Yönetim Kurulu Üyelerinin Mali Hakları Nelerdir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here