Ana sayfa Muhasebe Serbest meslek erbabı işyerinin bir kısmını başkasına kiralarsa SM mu düzenleyecek?

Serbest meslek erbabı işyerinin bir kısmını başkasına kiralarsa SM mu düzenleyecek?

36
0

Serbest meslek erbabı diş hekimi mükellef kendisinin de kiracı olduğu ofisinin bir odasını başka bir odasını alt kira sözleşmesi ile kiraya veriyor. Bu durumda vergisel boyut nasıl olmalıdır?

Diş hekimin elde ettiği gelir GMSİ (iş yeri kira) olarak beyan edilir. Kiracı kira ödemesinden %20 GV stopajı yapacak Kira bedeli bankaya yatırılacaktır.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here