Ana sayfa Muhasebe Poşet beyannamesinde düzenleyen kısmına kimin bilgilerini yazmalıyım?

Poşet beyannamesinde düzenleyen kısmına kimin bilgilerini yazmalıyım?

167
0
Poşet beyannamesinde düzenleyen kısmına kimin bilgilerini yazmalıyım?

Bilindiği üzere POŞET beyannamesi aracılık yetkisi bulunan meslek mensupları tarafından e-beyanname aracılığı gönderilecektir. Öte yandan, beyanname ile ilgi ceza uygulamaları da söz konusudur.
Sorum şu; “Beyanname düzenleme bilgisinde” beyannameyi düzenleyen kısmına meslek mensubunun mu yoksa mükellefin bilgilerimi yazılacaktır?

Meslek mensubunun bilgileri yazılır.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Herkes poşet beyannamesi vermek zorunda mıdır?

Herkes poşet beyannamesi vermek zorunda mıdır?

Poşet Beyannamesi Düzenleme Kılavuzu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here