Ana sayfa SGK Ocak ayında emeklilik daha mı avantajlı?

Ocak ayında emeklilik daha mı avantajlı?

996
0

KONU

Emeklilik zamanı hak.


SORU

Emeklilikte yıl avantajı hala devam ediyor mu?

Emekliliğe hak kazanan bir kişi Aralık/2018 de mi Ocak /2019 da mı emekli olmalı?

(21.11.2018 11:24)


CEVAP

Aralık ve Ocak arasındaki fark, olursa katsayı artışıdır. Bu yüzden aralık ayında emekliliğe hak kazanan kişiler ocak ayını beklemeyi tercih ederler.


 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER


Fransa’da Ek Emeklilik Aylığı Nasıl Bağlanır?

 

İsviçre Federal Gelir İdaresi Tarafından İsviçre’den Emeklilik Geliri Elde Eden Türkiye’de İkamet Eden Kişilerden Onaylatılması İstenilen Form Nasıl Düzenlenir?

 

BES – Kimler zorunlu bireysel emeklilik sigortası ödemek zorundadır?

Çalışanların İşverenleri Aracılığıyla Otomatik Olarak Emeklilik Planına Dahil Edilmesine İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik

SGK Belediye başkanlarına emeklilik hallerinde ödenecek görev tazminatı nedir?

k

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here