Ana sayfa Muhasebe Nakliye işlemlerinde tevkifat oranı nedir?

  Nakliye işlemlerinde tevkifat oranı nedir?

  Nakliye işlerinde KDV tevkifatı var mıdır?, Hangi nakliye işlerinde KDV tevkifatı yapılır?, KDv tevkifatının olduğu nakliye işleri nedir? Nakliye işlerinde KDV tevkifat oranı nedir?, Fal ve astroloji hizmetlerinde KDV oranı nedir? Astroloji işlerinde KDV oranı kaçtır?

  91
  0

  Nakliye faturalarında tevkifat oranı 3/10 mudur?

  Normal Nakliye işlemleri için düzenlenecek faturada hesaplanacak KDV’den KDV tevkifatı yapılmaz. Ancak; Yapım işleri, bina, karayolu, demiryolu, otoyol, havalimanı, rıhtım, liman, tersane, köprü, tünel, metro, viyadük, spor tesisi, alt yapı, boru iletim hattı, haberleşme ve enerji nakil hattı, baraj, enerji santrali, rafineri tesisi, sulama tesisi, toprak ıslahı, taşkın koruma ve dekapaj gibi her türlü inşaat işleri ve bu işlerle ilgili tesisat, imalat, ihrazat, NAKLİYE hizmetlerinde KDV tevkifat oranı 3/10 dur.

   96.09.03- Fal, astroloji ve spiritualist hizmetleri nace kodundaki mükellefimin verdiği astroloji eğitiminin kdv oranı nedir?

  % 18 oranında KDV’ye tabidir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here