Ana sayfa Çalışma Hayatı Limited şirket ortakları genç girişimci istisnasından faydalanabilir mi?

    Limited şirket ortakları genç girişimci istisnasından faydalanabilir mi?

    genç girişimci istisnası

    101
    0
    Genç girişimci istisnasından yararlanan bir vergi mükellefi işyerini kapatmadan SGK’lı olarak bir iş yerinde çalışması halinde; genç girişimci istisnasından yararlanmaya devam edebilir mi?

    GVK Mükerrer Madde 20 /2. maddesine göre; istisna uygulamasından faydalanma şartı olarak “Kendi işinde bir fiil çalışılma” şartı kavramında mükellefin başka işte çalışamayacağı anlaşılmaktadır.

    Limited şirket ortağı genç girişimci 4/b sgk teşvikinden faydalanabilir mi?

    01.06.2018 tarihinden itibaren 5510 sayılı Kanun’un 4/1-b maddesi kapsamında ilk defa sigortalı sayılan gerçek kişilerin primleri, tescil tarihinden itibaren bir yıl süreyle 5510 sayılı Kanun’un 82 nci maddesine göre belirlenen prime esas kazanç alt sınır üzerinden Hazinece karşılanacaktır.

    https://www.youtube.com/watch?v=OpurW1TzFW8&t=75s


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here