10 C
İstanbul
Çarşamba, 08 Aralık 2021 12:42
Ana sayfa Etiketler Ortak

Etiket: ortak

Emekli olan personeller işe giriş yaptıklarında emekli maaşları kesilir mi?

0
Ekim 2008 döneminden önce sigortalı olanlar hangi kurumdan emekli olurlarsa olsunlar emekli olduktan sonra 4/b (Bağ-Kur) kapsamında çalışanlar emekli aylıkları kesilmeksizin çalışabilirler. Bu durumda...

Mali müşavirler şirketlere ortak olabilir mi?

0
Biz Serbest muhasebeci mali müşavirler müşavirliğini yaptığımız bir limited şirkete %50 ortak olduğumuzda ticari kazanç sahibi sayılır mıyız? Melek mensupları oran sınırı olmadan Ticari şirketlere...

Kasa ve ortaklar affından yararlanan firmalar düzeltme kayıtlarını 296 hesapta mı...

0
7326 sayılı kanun gereği ortak ve kasa düzeltme kayıtlarını 296 hesapta takip ediyoruz. Bankalara mizan gönderdiğimizde bu hesabı 296 hesabı kapatamadıklarını kendilerinde böyle şey...

Şirket ortakları şirketlerinde sigortalı olarak çalışabilir mi?

0
A LTD. Şirketinin %100 sahibi olan kişi, %25 ortağı olduğu B- şirketinde SSK'lı olarak çalışabilir mi?  Ortağı olduğu işyerinde kişiler 4a sigortalısı olarak bildirilemezler. SOSYAL SİGORTALAR...

Şirket ortakları kendi şirketlerinde 4a kapsamında sigortalı olarak çalışabilir mi?

0
2018 yılından beri şirket ortağı olan kişi aynı firmada 4/a sigortalı olarak devam etmektedir.2020/11 aydan itibaren daha önceleri terk yazarken bu dönemden sonra şirket...

Şirket aktifine kayıtlı gayrimenkul satışından elde ettiğimiz kazancı şirket ortaklarına dağıtabilir...

0
Bir aile şirketimiz var. Şirket aktifinde bulunan bir gayrimenkulün satışını yapıp elde edilen geliri ortaklara dağıtmak istiyoruz. Buna engel bir kanun maddesi var mı?  Gelir...

Şirket ortakları kendi şirketlerinde 4a kapsamında sigortalı olarak çalışabilir mi?

0
2018 yılından beri şirket ortağı olan kişi aynı firmada 4/a sigortalı olarak devam etmektedir.2020/11 aydan itibaren daha önceleri terk yazarken bu dönemden sonra şirket...

Mali müşavirlik büroları başka bir ticari firma ile ortak iş yerinde...

0
Kiracı olarak kullandığım ofisimin bir başka odasına turizm işi ile iştigal edecek şahıs firması açılışı verebilir miyim? Firma benim kiracım olmayacak ana firmadan kiralama...

Yabancı uyruklu şirket ortakları Bağ-Kur (4/1-b) kapsamında mıdır?

0
Yabancı ortaklı limited şirket kurduğumuzda, yabancı ortağı bağkura bildirecek miyiz? Sosyal Sigorta Hükümleri Açısından: 5510 sayılı Kanun’un “Sigortalı sayılanlar” başlıklı 4. maddesi sigortalı sayılanları anlatmıştır...

Mali müşavirler ortağı oldukları şirketlerin defterlerini tutabilir mi?

0
Mali Müşavir olarak ticari bir işletmeye ortak olabiliyorum. Sadece imza yetkisi alamıyorum. Ortak olacağım bir şirketin defterlerini tutabiliyor muyum? Ortak olunan şirketin defterinin tutulması ve...