Ana sayfa Mevzuat Geçmiş yıl karlarının tamamının dağıtımını en erken ne zaman yapabiliriz?

Geçmiş yıl karlarının tamamının dağıtımını en erken ne zaman yapabiliriz?

Adres değişikliği için sağlanması gereken karar yeter sayısı nedir?

255
0
Anonim şirketinde adres değişikliği yapmak istiyoruz. % 32 pay sahibi Yönetim Kurulu üyesi ve kurucu ortak, adres değişikliğini istemiyor. Diğer üyeler ile adres değişikliği yapabilir miyiz?

TTK’nın toplantı ve karar nisapları dikkate alındığında iki YK üyeli bir şirkette toplantı ve karar nisabı iki olduğundan adres değişim kararı alınamaz durumdadır.

Anonim Şirket Toplantı ve Karar yeter sayıları (Nisap)
2020 Karını en erken tarihli olarak ne zaman dağıtılabiliriz?

Karın %25’den fazlası dağıtılamaz düzenlemesi yıl sonuna kadar uzatıldığından ötürü dönem karının en fazla yüzde yirmibeşi dağıtılabilir kalan kar ve geçmiş yıl karları bu kısıtlama süresince dağıtılma kararı alınması ve dağıtılması yapılamaz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here