Ana sayfa Mevzuat İşlem tamamlanmadan fatura kesilebilir mi?

İşlem tamamlanmadan fatura kesilebilir mi?

378
0

 

11 nolu kdv tebliğinin 9 maddesine göre inşaat tamamlanmadan fatura düzenlenebilir mi?

(26.11.2018)

İnşaat tamamlanmadan fatura düzenlenmez.

Yap sat inşaat işi ile iştigal eden firma yaptığı inşaatı tamamlamadan daire satarsa satış faturası düzenliyebilir mi?

Daire teslimi yapılmamıştır. İnşaat devam etmektedir.

Fatura inşaatın tesliminde düzenlenir.


 

Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Araç kiralama firması, satacağı aktife kayıtlı aracı için tam fatura mı kesecektir?

 

2019 Yılında e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv Uygulamalarına Başlama Tarihleri

 

Google faturaları defter beyan sistemine nasıl işlenecektir?

 

Nakliyat komisyoncuları dövizli fatura kesebilir mi?

 

Beyan döneminden sonra müşterinin kabul etmediği faturayı iptal edebilir miyim?

 

E-Fatura, E-Defter zorunluluğuna ilişkin güncel hadler nedir?

 

Küçük çocuklara ait eğitim faturalarında kimin ismi yazılmalıdır?

 

Alıştan iade için düzenlediğimiz Satış faturamızı Bs formunda beyan edecek miyiz?

 

İhracat faturalarında hangi kuru esas alacağım

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here