Ana sayfa Mevzuat Nakliyat komisyoncuları dövizli fatura kesebilir mi?

Nakliyat komisyoncuları dövizli fatura kesebilir mi?

647
0

KONU

Uluslararası nakliyat komisyonculuğu yapan Türkiye’de mukim firmanın dövizli fatura düzenleyebilmesi hak.


 

SORU

16 Kasım 2018 Tarih ve 30597 sayılı tebliğe madde 7/ç’ye göre uluslararası nakliyat komisyonculuğu yapan Türkiye’de mukim firma, Türkiye’deki müşterisine dövizli fatura kesebilir mi?

(22.11.2018 15:59)

 


 

CEVAP

Dövizli işlemlerde kiralamalar dışında kalan tüm ticari işlemlerde dövizli alım satım yapılabilir.


 

Kaynak:ISMMMO
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebe News veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


 

BENZER İÇERİKLER

T.C. Vatandaşı olmayanlar Türkiye’deki şubeleri için dövizli sözleşme düzenleyebilir mi?

Pansiyon hizmeti veriyoruz. Dövizli tahsilat yapabilir miyiz?

Dövizli ve dövize endeksli sözleşmeler ile ilgili önceki düzenlemede Değişiklik Yapıldı!

Navlun faturaları yurt içindeki firmaya dövizli fatura edilebilir mi?

Havayolu şirketi satın alımlarında dövizli işlem yapabilir mi?

Almanya’da yaşayan (Mukim) Türk vatandaşı kira sözleşmesini Dövizli yapabilir mi?

Yabancı Şirketlerin Türkiye’deki şubeleri her türlü sözleşmeyi Dövizli yapabilir mi?

Ücret ödemesi dövizli olarak yapılabilir mi

Sözleşme TL ile yapılıp, faturalar dövizli düzenlenebilir mi?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here