Ana sayfa Vergi Firmalar kiracı olarak bulundukları yerlerin bina ve çevre temizlik vergilerini gider olarak...

  Firmalar kiracı olarak bulundukları yerlerin bina ve çevre temizlik vergilerini gider olarak yazabilir mi?

  Firmalar kiracı olarak bulundukları yerlerin bina ve çevre temizlik vergilerini gider olarak yazmak

  142
  0

  Eşimle ortak mülkiyetimiz olan gayrimenkule, adıma faaliyet göstermekte olduğumuz mali müşavirlik ofisimizi, başka arkadaşlarla da paylaşarak gayrimenkulün yarısından azını kullanacak şekilde taşıyacağız. Bu durumda benim kiracı olarak, kira kontratı düzenlememe gerek var mıdır?

  Taraflar arasında kira sözleşmesi yapılmalıdır.

  Kiracı konumunda bulunduğumuz (A Firması B’ye, B Firması tarafımıza kiralamıştır) işletmeye ait bina, çevre temizlik vb. vergiler tarafımızdan ödenmiştir. İlgili harcamaları gider olarak kullanabilir miyiz?

  Emlak Vergisi Gayrimenkulün sahibi tarafından ödenir.

  Kiracı gider yazamaz. Çevre temizlik vergisi ise kiracı tarafından ödenir ve gider yazılır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here