Ana sayfa Muhasebe Finansal danışmanlık, işletme ve idari danışmanlık faaliyeti serbest meslek midir?

Finansal danışmanlık, işletme ve idari danışmanlık faaliyeti serbest meslek midir?

885
0

Finansal danışmanlık, işletme ve idari danışmanlık, bilgisayar danışmanlık hizmeti verecek firmalarım var bu firmalar hangi deftere tabi olmalıdır? Serbest meslek mi işletme defteri mi?

 

Bireysel olarak faaliyet yapılacak ise Serbest meslek kazanç defteri tutulacak. Faaliyet şirket olarak yapılacak ise bilanço esasına göre defter tutulur.

 

 

 

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İhracat İthalat Danışmanlığı işi serbest meslek midir yoksa ticari faaliyet midir?

 

Sinema filmi faaliyeti ticari kazanç mı yoksa serbest meslek faaliyeti mi?

 

Danışmanlık işi serbest meslek midir yoksa ticari faaliyet midir?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here